Sīkdatņu izmantošanas noteikumos PROACT interneta vietnēs (turpmāk – dokuments) ir aprakstīta sīkdatņu izmantošana PROACT interneta vietnē: cloud.proact.lv (turpmāk – PROACT vietne vai mājaslapa), norādīti sīkdatņu lietošanas nolūki, kā arī lietotāju tiesības mainīt un izvēlēties sīkdatņu lietošanu atbilstoši savām vajadzībām.

Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatnes ir mazas teksta datnes, kuras tīmekļa pārlūkprogramma (piemēram, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari
u.c.) saglabā lietotāja galiekārtā (datorā, mobilajā tālrunī, planšetē) brīdī, kad lietotājs apmeklē tīmekļa vietni, lai identificētu pārlūkprogrammu vai pārlūkprogrammā saglabātu informāciju vai iestatījumus.
Tādējādi ar sīkdatņu palīdzību tīmekļa vietne iegūst spēju saglabāt lietotāja individuālos iestatījumus, atpazīt viņu un atbilstoši reaģēt, ar mērķi uzlabot vietnes lietošanas pieredzi. Lietotājs var atspējot vai ierobežot sīkdatņu izmantošanu, taču bez sīkdatnēm nebūs iespējams pilnvērtīgi izmantot visas vietņu funkcijas.
Atkarībā no veicamajām funkcijām un izmantošanas mērķa, Tet izmanto obligātās, funkcionālās, statistikas un
mērķēšanas (reklāmas) sīkdatnes.

Tehniskās / obligātās sīkdatnes

Šīs sīkdatnes nepieciešamas, lai lietotājs varētu brīvi apmeklēt un pārlūkot tīmekļa vietni un izmantot tās piedāvātās iespējas, tajā skaitā iegūt informāciju par pakalpojumiem un iegādāties tos. Šīs sīkdatnes identificē lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti, kā arī tās nevāc un neapkopo informāciju. Bez šīm sīkdatnēm tīmekļa vietne nevarēs pilnvērtīgi darboties, piemēram, sniegt lietotājam nepieciešamo informāciju, nodrošināt pieprasītos pakalpojumus e-veikalā, pieslēgšanos profilam vai pakalpojuma pieteikšanu.

Funkcionālās sīkdatnes

Ar funkcionālajām sīkdatnēm vietne atceras lietotāja izvēlētos uzstādījumus un veiktās izvēles (piemēram – valodas iestatījumu), lai lietotājs varētu ērtāk lietot vietni.

Statiskas sīkdatnes

Statistikas sīkdatnes apkopo informāciju par to, kā lietotājs lieto tīmekļa vietni, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru lietotājs izvēlas, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos, lai noskaidrotu, kas interesē vietnes lietotājus, un varētu uzlabot vietnes funkcionalitāti, padarot to ērtāk lietojamu. Statistikas sīkdatnes identificē tikai lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti.

Atsevišķos gadījumos dažas no statistikas sīkdatnēm vietnes īpašnieka vietā, saskaņā ar tā norādījumiem un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem, pārvalda datu apstrādātāji.

Mērķa (reklāmas) sīkdatnes

Mērķa sīkdatnes izmanto, lai apkopotu informāciju par lietotāja apmeklētajām tīmekļa vietnēm un piedāvātu tieši konkrētam lietotājam interesējošus Tet vai sadarbības partneru pakalpojumus vai adresētu konkrētā lietotāja izrādītajai interesei atbilstošus piedāvājumus.
Parasti šīs sīkdatnes ar vietnes īpašnieka atļauju atbilstoši norādītajiem mērķiem izvieto trešās personas.

Kādiem mērķiem (nolūkiem) PROACT izmanto sīkdatnes

PROACT izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu vietņu un mājaslapu lietošanas pieredzi:

  • nodrošinātu mājaslapas funkcionalitāti;

  • pielāgotu mājaslapas funkcionalitāti lietotāja lietošanas paradumiem – tai skaitā valodai, meklēšanas pieprasījumiem, iepriekš apskatītajam saturam;

  • iegūtu statistikas datus par lapas apmeklētāju plūsmu – apmeklētāju skaitu, lapā pavadīto laiku u.c.

Sīkdatņu informācijas nodošana trešajām personām

Sīkdatņu informācija netiek nodota apstrādei ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas Zonas (EEZ), izņemot atsevišķus gadījumus, kad informācija var tikt apstrādāta Amerikas Savienotajās valstīs (ASV), izmantojot ASV reģistrētus apstrādātājus.
Tet mājaslapās var tikt ievietotas saites uz trešo personu interneta mājaslapām, kurām ir savi lietošanas un personas datu aizsardzības noteikumi.

Sīkdatņu apstiprināšana un atspējošana

Apmeklējot PROACT vietni, lietotājam tiek attēlots logs ar ziņojumu par to, ka tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Lietotājam ir iespēja piekrist visu sīkdatņu izmantošanai vai izvēlēties atsevišķus sīkdatņu veidus, kurām sniegt savu piekrišanu, izmantojot izvēlnes “Piekrist visām” vai “Pielāgot izvēli”.
Lietotājam netiek piedāvāta iespēja atteikties no tehnisko jeb obligāto sīkdatņu izmantošanas, jo bez to lietošanas interneta vietnes lietošana būs traucēta vai nebūs iespējama. Tehnisko jeb obligāto sīkdatņu izmantošanas tiesiskais pamats ir PROACT kā pārziņa leģitīmās intereses – nodrošināt interneta vietnes netraucētu darbību. Pārējo sīkdatņu izmantošanas tiesiskais pamats ir lietotāja piekrišana, kas tiek sniegta ieliekot piekrišanas atzīmi attiecīgajā piekrišanas dialoglogā.
Piekrišana apliecina, ka Lietotājs iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem un tiesisko pamatu. Sīkdatņu atspējošanu ir iespējams veikt tajā pašā sīkdatņu paziņojuma logā, kurā tās tika apstiprinātas, izņemot piekrišanas atzīmi no attiecīgā dialogloga.

Kontaktinformācija

Visa informācija par PROACT interneta vietnēs izmantojamām sīkdatnēm un izsmeļošs sīkdatņu uzskaitījums ir pieejams katras attiecīgās PROACT uzturētās interneta vietnes sadaļā “Sīkdatņu iestatījumi”.
Ja lietotājam ir radies jautājums par sīkdatņu izmantošanu, viņš var sazināties ar PROACT, izmantojot šādu kontaktinformāciju: